Pośród wielu miejscowości w kraju, Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i rozrywki, ale też na wielu odmiennych polach. Staje się regionem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście pnie się w górę.
Dobre przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego okresu? Wielość zmian i inwestycji jest ogromna. Mocno wsparły rząd w tej materii środki EU, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne działanie w obszarze zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to natomiast, że nie funkcjonują. Najczęściej pomijamy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się robi. Natomiast miasto rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze gospodarki śmieciami, budowie oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, które pozwalają nam lepiej i wygodniej żyć. Miasto rozwija się również pod kątem opcji konferencyjnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te miejsca zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta plany nie obejmują jedynie ścisłego środka miasta, ale również są związane z całym regionem. Zatem lepiej nie użalać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą metropolia.
Prezydent Krakowa